Idén először Eger lesz a házigazdája a kerekesszékes vívók Világkupa-versenyének. A viadal remek erőfelmérő a novemberi párizsi világbajnokság előtt. Eddig tíz országból 55 sportoló adta le határidőre a nevezését.
A férfi tőrözők között kuriózumnak számít Szekeres Pál indulása, hiszen minden idők legeredményesebb magyar paralimpikonja a sportirányításban is fontos szerepet tölt be, mivel ő a Nemzeti Erőforrás Minisztérium sportpolitikai helyettes államtitkára. Kinevezésekor a 46 éves sportember azt mondta, csak akkor folytatja a versenyzést, ha saját maga által támasztott nagyon magas követelményeknek meg tud felelni. A 2008-as pekingi paralimpia előtt olyan intenzíven edzett, hogy már edzőinek kellett leküldeniük őt a pástról. Szekeres Pál a mai napig állja a versenyt a nála 15-20 évvel fiatalabb riválisokkal, és Egerben is az éremesélyesek közé tartozik.
A női csapat több nagy visszatérőt köszönthet soraiban. Szülés után versenyez ismét Krajnyák Zsuzsanna és Jurák Andrea, Dani Gyöngyi pedig az év elején Vancouverben szenvedett kettős lábszárcsonttörését követően veszi fel a versenyt a riválisokkal. Kovács Iván, a magyar válogatott szakvezetője szerint mindhárman tökéletes mentális és fizikai állapotban várják a versenyt.
A szakember minden magyar sportolótól azt várja, hogy tudása maximumát nyújtva törekedjen minél jobb eredmény elérésére, és csak a Vk-versenyre koncentráljon, ne gondoljon a kétségkívül fontos párizsi vb-re.
A versenyeket a vívók sérültségi fokától függően három kategóriában (A, B, C) rendezik. Minden sportoló az első nemzetközi versenye előtt kapja meg a besorolást egy háromtagú orvoscsoporttól, melynek tagjait mindig a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) állítja össze. Ez a csoport a személyes találkozó és vizsgálat, illetve a benyújtott dokumentumok alapján kategorizálja a versenyzőt. Ezt az eljárást klasszifikációnak nevezik. Egerben egy nappal a rajt előtt két szlovák vívó klasszifikációjára kerül sor.