Egri önkormányzat képviselők tettek ma látogatást a Heves megyei Büntetés Végrehajtási intézményben.
A városi döntéshozók először a 2010. június óta Belügyminisztériumi felügyelet alatt álló egységgel ismerkedtek meg. Magyarország jelenleg kriminológiailag a középmezőnyben helyezkedik el, a közel 16700 fogvatartottjával, mely egy kisebb város létszáma. Egerben jelenleg 204 bűnelkövető vagy előzetes letartoztatásban lévő állampolgárunk tölti mindennapjait a rácsok mögött. Az előzetes-ház és letöltendő-házként is funkcionáló börtön mind a négy fogvatartási kategóriát kiszolgálja. Egerben zömmel női elítéltek töltik büntetésüket, őket 100 %-ban foglalkoztatják nagyrészt az Ipoly cipőgyár alkalmazásában. A 20 férfi elítélt, főleg karbantartási feladatokat lát el a 103 éves épületben.
Az egri börtön kihasználtsága majdnem duplája az Eu-s előírásoknak, a személyenkénti 3,5 -4 m2 sem biztosított. Három évre vezethető vissza az a program, amit a börtönben büntetésüket töltő elítéltek tesznek és végeznek környezetünk szépítéséért, a „Börtön a városért” program. Juhász Attila parancsnok betekintést nyújtott a képviselőtestület tagjainak intézményük mindennapjaiba, eloszlatva azokat a téves sztereotípiákat, amelyek nem csak a városlakókban merülnek fel.
Március 15. közeledtével 29. alkalommal szépítik a város közterületeit a börtönlakók, ez tevékenység nagyban hozzájárul a reintegrációhoz, a külvilágba való ismételt beilleszkedéshez.
Az angol mintából adaptált programot sikeresen alkalmazták Egerben és az óta több Büntetés Végrehajtási intézmény is beillesztette mindennapi életébe. Fontosnak tartják, hogy elítéltek ne szakadjanak el a családtól, hozzátartozóktól, ezért tavaly beindították az „Esti mese” programjukat. Ruzsi Margó meseterápiás programja segítségével megismerkedtek a magyar népmesék világával, megtanulva azokat, Dvd formájában eljuttatták szeretteiknek karácsonyra.
Saárossy Kinga alpolgármester asszony továbbra is fontosnak tartja a város és a börtön együttműködését, az elkövetkezendőkben is nagy hangsúlyt kíván helyezni a lehetőségekhez mért segítségnyújtásra.