Az idén egyébként közel hatmillió tonna lignitet termeltek a visontai és bükkábrányi bányákban. Arra számítanak, hogy év végére a széntermelés megközelíti a kilencmillió tonnát. Derekas Barnabás, a társaság igazgatóságának alelnöke a piaci folyamatokról elmondta, az előrejelzések szerint a villamosenergia-árak alacsonyak maradnak, érdemi növekedésükre középtávon nem lehet számítani. Nagy a verseny, s meg kell felelniük a gazdasági, társadalmi és műszaki kihívásoknak. A hatékonyság növelésével, költségcsökkentéssel, de továbbra is kétbányás működéssel, s nyolcmillió tonnát meghaladó széntermeléssel tervezik a következő éveket. A hosszú távú működésben alapvető fontosságú lesz a Keleti bánya termelése. A bevételek növelése érdekében új üzleti területre lépnek be.
Az említett nagyberuházásokon kívül is voltak fejlesztések a Mátrában, például az ipari parkban, az erőműi tüzelőkörökben, a szénirányítási rendszerben, vagy éppen egy új kotrógép üzembe helyezésében.
A Mátrai Erőmű szeretné megőrizni kapacitásait, azt szakszerűen működteti, és további fejlesztéseket előkészíteni, ezzel is hozzájárulva a magyar gazdaság eredményességéhez.