Csillagközi utazásra invitálta vendégeit a Bükki Nemzeti Park a péntek este rendezett csillagászati estjén, a felsőtárkányi Látogatóközpontban. A távcsöves csillagnézéssel egybekötött, sok kérdést és választ felvető előadás aktualitását az augusztusban a Föld közelében lévő Perseidák meteorraj okozta csillaghullás látványos jelensége adta.
Csillagködök, fekete lyukak, spirálgalaxisok és hozzá ezer kétely. Nagy Göncöl, sarkcsillag, Cassius Peia, Vega, Hattyú. Csillagképek és más csodák, amelyek az ember környezetét alkotják. Van-e élet az univerzum távoli vidékein? Óhatatlanul felmerül a kérdés, ha az ember a természet titkait kutatva rácsodálkozik a világegyetem végtelenségére, mely fantasztikus csodáinak világába Mikó Attila, a Hell Miksa Csillagászati Közhasznú Egyesület elnöke kalauzolta az érdeklődőket a péntek esti bemutatón. Előadásában először elméletben ismerkedtünk meg a legfontosabb csillagképekkel, mint a Nagy Göncöl, majd napnyugta után ki-ki saját szemével is meggyőződhetett a valóság igazáról. Bár emberi értelemmel sokszor nem könnyű megérteni a jelenségeket, a csillagok segítenek, hiszen évezredek óta adnak tanácsot a jósoknak, és mértéket a tudósoknak.
Veszélyesek-e a meteorok? Hogyan keletkezett a Nap. Mindez nemcsak a tudósok elméjét izgatja, az őszinte gyermeki fantázia is rátalál a különös utakra. A találkozón a kisebbek érdeklődését is felkeltették a kozmikus jelenségek, és nagy évezettel kutatták a csillagok útját.
A fantasztikus tejút mellett, a távcsöves bemutatón a látogatók megcsodálhatták a felkelő óriási Jupiter és holdjai fenséges látványát.
Forrás: Egriszín