A gyakorlati oktatást elősegítő új létesítményt, a vállalati környezetet szimuláló tanirodát adtak át ma délelőtt, az Andrássy György Szakközépiskolában. A gyakorlati munkához elengedhetetlen irodahelyiséget, szakképzési fejlesztési támogatásból hozták létre.
Új tanirodában ismerkedhetnek a vállalti környezettel az Andrássy György Szakközépiskola diákjai. A ma délelőtt átadott létesítmény példa arra, hogy a vállalatok bekapcsolódnak a szakképzésbe, amelynek kölcsönös pozitív hatása lehet.
A tanulók iskolai körülmények között, a valós munkahely szimulációja révén találkoznak vállalati szituációval. A gazdasági-, pénzügyi iroda feladatait közelről is megismerhetik az aktuális tanulmányaikhoz kapcsolódva.
Habis László polgármester köszöntőjében kiemelte a városi intézmény és a gazdasági szféra együttműködését, melynek eredményeképpen létrejött a korszerű taniroda. Kitért arra, hogy a gazdaság szereplői komoly áldozatokat vállalva hozták létre a létesítményt, hiszen a több mint hétmillió forintos beruházáshoz szakképzési hozzájárulásukat biztosították az intézmény részére.
A polgármester hangsúlyozta a gyerekek számára jól hasznosítható gyakorlati tudást adó tanulás, szakképzés fontosságát. A most átadott taniroda üzenetét jelenti az itt elsajátítható tudás, amely közelebb hozza a munkahelyet és iskolát.
„Hallatlan fontosságot tulajdonítok annak, hogy a fiatalok Egerben munkahelyet találjanak, ehhez viszont magas színvonalú képzésre van szükség.” – fogalmazott a polgármester.
A taniroda létrehozásához szükséges forrásokat a középiskolával kapcsolatban álló gazdasági intézmények, vállalatok, bankok, takarékszövetkezetek szakképzési hozzájárulása biztosította.
Az új létesítményben a diákok számára a tantervben előírt tanirodai foglalkozás keretében sajátítják el a vállalati környezetben található eszközök használatát, emellett üzleti gazdaságtan gyakorlatot is tanulnak számviteli programok alkalmazásával.
A hétmilliós beruházásnak nagyjából a fele építési jellegű beruházás, míg a másik felét az informatikai szakmai felszerelések teszik ki. A továbbiakban is szükség van a képzéshez szükséges nagy értékű tárgyi eszközök beszerzésére.
Rozmán Éva, az intézmény igazgatója elképzelhetetlennek tartja, hogy egy oktatási intézménynek ne legyen kapcsolata a gazdasági szereplőkkel.
„ A munkaerőpiac kínálati oldalán lévő vállalatoknak fel kell ismerniük azt, hogy be kell kapcsolódniuk az oktatásba a szakképzésbe, hiszen ez is része a gazdaság beindulásának
A vállalatok az iskolai kapcsolatok erősítésével segíthetik a betanulási idő rövidülését, a tanulmányok alatti természetes kiválasztódást.” – nyilatkozta az igazgatónő.
Forrás: Egriszín