A megyei közgyűlés előtt a Megyeházánál Szíki Károlyék transzparensekkel és kemény szavakkal nyilvánították ki megelégedésüket, miszerint mától hivatalosan is jobboldali vezetése lett a megyének. Az ülésen az új elnök, Horváth László – többek között – a megye és intézményeinek átvilágítását is megígérte.
9.55: A közgyűlés előtt a Megyeházánál sajtótájékoztatót tartottak a kórházvédők. „A te időd lejárt Sós, jöhet érted a koporsós.” – mondta fennhangon Szíki Károly. Szerinte Heves megye vörösiszap-katasztrófája a szocialista vezetés volt, „de szerencsére kezdenek már felszáradni.” – tette hozzá. Szíki Károly átadott egy petíciót Horváth Lászlónak, a közgyűlés új elnökének.
10.00: Szabó Gyula (MSZP) korelnök vezetésével megkezdődött az ülés.
10.10: A Területi Választási Bizottság elnöke, Dr. Chikán Zoltán kijelenti, hogy a választások érvényesek voltak. Méltatja a bizottságok munkáját, és kiemeli szerepüket abban, hogy a választások zavartalanul, törvényes keretek között folytak. Tájékoztat, hogy a megyei választások költsége több mint 9 millió forint volt. Hangsúlyozza, hogy 37 jogorvoslati kérelem érkezett a bizottsághoz. Ebből hat esetben nyújtottak be bírósági felülvizsgálati kérelmet. A Területi Választási Bizottság nevében gratulál a választásokon elért eredményekhez minden képviselőnek.
10.12: Dr. Chikán Zoltán, a Területi Választási Bizottság elnöke átadja a megbízóleveleket a képviselők számára.
10.16: A képviselők letették hivatali esküjüket. Aláírják az eskü okmányát.
10.17: A közgyűlés 15 tagjából mindenki jelen van, a testület határozatképes.
10.18: Ügyrendi és Kisebbségi Bizottság létrehozásáról döntenek. 5 fős lesz a bizottság.
10.20: Hamza Etelka egy csokor virággal belépett a képviselők közé, de onnan eltanácsolták.
10.22: A javasolt összetétel szerint az elnök Gondos István (Fidesz-KDNP), tagok: Deé András (Fidesz-KDNP), Bolyki András (Jobbik), külsős tagok: Dr. Pajkó Gábor, Kontra Gyula. A tagokat megválasztották.
10.25: A bizottság külsős tagjai is letették az esküt, és aláírták annak okmányát.
10.26: A közgyűlés elnökéről szavaznak a következőkben. Jelöltet a közgyűlés tagjai közül lehet javasolni. Tóth Csaba a Fidesz-KDNP frakció nevében Horváth Lászlót javasolja. Nincs más javaslat. (Vastaps).
10.28: Horváth László elfogadja a javaslatot.
10.30: Titkos szavazást tartanak arról, hogy elfogadják-e az elnökjelöltet. Szavazólappal voksolnak.
10.45: Horváth Lászlót 11 szavazattal megválasztották. Az új elnök letette a hivatali esküt.
10.50: Az elnök beszédet mond.
Köszöni a bizalmat. Hangsúlyozza, hogy az emberek a megyében a magyar átlagnál is rosszabbul élnek az utóbbi években. Azt mondja, hogy az emberek nem tudják, hogy melyik a rosszabb: az, ha megbetegszenek, vagy az, ha kórházba kerülnek. Szerinte a közbiztonság is romlott a megyében. Az emberek október 3-án utat nyitottak a változásnak. „Változás és együttműködés, ezt várják tőlünk.” Október 29-én már egy valós munkaközgyűlés dolgozik már a megyéért. Legfontosabb feladatként jegyzi meg azt, hogy feltárják a megyei önkormányzat valós anyagi helyzetét. Véget kívánnak vetni a számháborúnak. Ha szükséges, akkor tárgyalásokat kezdeményeznek a megyének hitelt nyújtó intézményekkel. Számítanak a pénzintézetek partneri együttműködésére – mondja az elnök.
Azt mondja, hogy az új korszak egyet jelent a bizalom hálójának újraszövésével. Gátlástalan ámokfutásnak nevezi a Markhot Ferenc Kórház körüli botrányt. Szerinte emberek egészséget tették kockára a szocialisták, de ők vissza akarják állítani a gyógyítókba vetett bizalmat. Az elnök elrendeli a kórház tételes átvilágítását. Üzeni, hogy az Egerből távozott orvosokat visszavárják. Elismerés illeti őket Horváth László szerint. A rombolás ideje lejárt, a rombolóknak pedig el kell számolniuk – mondja. Eseti vizsgálóbizottságot is fel fognak állítani a kórház helyzetének feltérképezésének feladatával.
„Nem az ősöket kell követni, hanem azokat, akiket az ősök követtek.” – idézi az elnök beszédében. Köszönti Szepesi László sportolót és a Lázár fivéreket. Az igazi történelmet nem a történészek és nem is a politikusok, hanem a dolgozó emberek írják az elnök vélekedése alapján. A Csík Zenekar zenésze, Szabó Attila is megjelent, őt is köszönti Horváth László.
Az elnök büszke a megyére, „az ország zöld szívére”. Kéri, hogy becsüljük meg szűkebb hazánk értékeit, és induljunk el együtt a fejlődés útján. „Az esküt letettem, a szolgálatra jelentkezem.” – zárta beszédét.
11.05: Tóth Csaba bejelenti, hogy a Fidesz-KDNP frakciót alapít a közgyűlésben. Ő lesz az elnök, helyettese Deé András.
11.10: Az ülés befejeződött. Október 29-én lesz a következő ülés.
Forrás : Egriszín