Az MSZP Heves megyei Területi Szövetsége mai sajtótájékoztatóján a 2011. évi költségvetéssel járó legfontosabb első negyedévi feladatok feltérképezésről szólt. Dr. Sós Tamás szerint veszélyben van a megyei úthálózat fejlődése is.
Dr. Sós Tamás országgyűlési képviselő, az MSZP megyei elnöke szerint a Bajnai kormány rendben adta át a költségvetést, de ebben az évben már felmerültek a gondok. A bizonytalanság, a kiszámíthatatlanság és a káosz jellemzi a jövő évi költségvetést.
A megyei elnök elmondta, hogy 9 módosítót is beadott, többek között a Heves megyei úthálózat továbbfejlesztése érdekében, de még az Eger Bevezető utat sem szavazták meg a Heves megyei országgyűlési képviselők. Dr. Nagy Imre, a Heves Megyei Közgyűlés MSZP Frakciójának elnöke szerint 2003-ban a 15 éves fejlesztési tervbe beillesztették ezt a bekötő utat, s bár voltak csúszások, 2009 novemberében a Bajnai-kormány több mint 2 milliárd forintot tett be az útalapba. Megtörtént az előkészítés is, már csak maga az építés lenne hátra. Dr. Sós Tamás ígéretet tett, hogy bead kapcsolt módosítókat, s reméli, hogy megváltoztatják a hozzáállásukat a FIDESZ-KDNP Heves megyei képviselői.
Dr. Katona Tamás, az MSZP pénzügyi szakpolitikusa, a Magyar Nemzeti Bank Felügyelőbizottságának tagja, egyetemi tanár, volt pénzügyi államtitkár elmondta, hogy országosan sem fordítanak pénzt az úthálózatra, pedig az utóbbi 8 évben már jól felzárkózott Magyarország Nyugat-Európához. Említette azt is, hogy a benzinár 8 forinttal emelkedett szerdán, a világpiac pedig csak részben indokol ekkora drágulást. Az előző ciklusban a kormány igyekezett kordában tartani a benzin árát. A szakpolitikus azt a kérdést is feltette, hogy csak a szocialista kormányon múlik a benzinár? Véleménye szerint a jövedéki adó csökkentése jelenthet megoldást.
A volt pénzügyi államtitkár szerint az egykulcsos adórendszer is igazságtalan, mert amit elvesz a szegényektől, azt a gazdagoknak és a tehetőseknek adják. Az MSZP azt javasolja, hogy maradjon meg a jelenlegi kétkulcsos adórendszer. Jövőre legalább 4,5%-os infláció várható, s még a foglalkoztatást sem támogatja a jelenlegi kormány; jó példa erre az „Út a munkához” program szétverése. A közgyógyellátás kerete is 30%-kal csökken, valamint az adójóváírás 20%-kal. Dr. Katona Tamás elmondta, hogy javasoltak alternatív költségvetést, melyben többek között az is szerepel, hogy a nyugdíj emelése érje el az inflációt.
Dr. Nagy Imre nagyon aggasztónak tartja, hogy június óta havi 100 millió forinttal kevesebb bevétele van a megyének az új kormány intézkedései miatt. Ebből nehéz finanszírozni az iskolákat, a kórházakat és a többi közintézményt.
Forrás: Egriszín