Az aszályos időjárás miatt naponta ötszáz versenymedencényi vizet engednek le a Tisza-tó vízszintjéből. A Tisza Kőrös-Szolnok felé tartó szakaszának apadása miatt volt erre szükség. A szakemberek szerint ez nem veszélyezteti a tó élővilágát, a horgászok szerint azonban sokkal kevesebb a hal, nehezebb a fogás is.
Az aszályos időjárás miatt naponta egy-másfél millió köbméter vizet engednek le a Tisza-tóból. A fokozatos csökkentésre a Tisza Kőrös-Szolnoki szakaszának vízpótlása miatt volt szükség. Fejes Lőrinc, a Közép-Tisza Vidéki Vízügyi Igazgatóság kiskörei szakaszmérnökség vezetője elmondta: a Tisza-tó vízkészlete több célt szolgál. Egyrészt mezőgazdasági célból tartják fenn, másrészt pedig a tízévente előforduló aszályok idején a Tisza-tóból pótolják a hiányzó vízkészletet. Elmondása szerint ez a napi csökkenés körülbelül 500 versenymedencényi víznek felel meg, ami azonban már nincs hatással az élővilág életére, a költési időszak lejárta miatt.
Bár a vízkészlet csökkenése szabad szemmel alig észrevehető, a környéken horgászók szerint sokkal nehezebb a fogás, a halak mélyebbre húzódnak. Inkább szórakozásnak tartják a horgászást, bár a sekély Tiszában ott jártunkkor már kifogtak egy közel 9 kilogrammos amurt, ami egy ilyen aszályos időben igazi dicsőség.
Hegedűs Gábor, a Tisza-tavi Sporthorgászat igazgatója reméli, hogy a tó vizének csökkenése, illetve a folyó apadása nem szegi kedvét a horgászoknak. Elmondása szerint a Tisza-tó vízkészlete elegendő, hiszen a tavaszi időszakban körülbelül 10 centiméterrel több vizet hagynak a tóban. Ez a csökkenés így nem lesz hatással az élővilágra, a Tiszából most óriási halakat fognak ki a horgászok.